ניהול מצב

ניהול מצב – תהליך מטא-קוגניטיבי

זהו שירות, ממוקד, אינטנסיבי, וקצר יחסית. 
מותאם אישית, נבנה לפי הצורך, בדינמיות, ומתאים למצבים הדורשים כיוונון, שלאחריו תתאפשר קפיצת מדרגה, ואם לדייק – מעבר שלב. 

תהליך מטא-קוגניטיבי זה,  מתחיל באבחון, שאחריו מתקיים תיאום ציפיות, ואז מתאימים את השלבים – בדרך לריפוי. 

השירות הזה נולד, מתוך הצורך הקיים כיום, לגשר בין ההבנה הקיימת של מחלה והחלמה – לתודעה מתקדמת יותר של בריאות וריפוי, והוא נועד לאלו שהמצב הקיים אינו מספק אותם, והם מבקשים להירפא ומחפשים ריפוי באופן פעיל. 
במעבר הזה, מהתודעה הקיימת לתודעה מתקדמת יותר – קיים קושי גדול, בלבול, שטף אינפורמציה, אינסוף פתרונות מוצעים, פרסום, שיווק, התניות התנהגותיות, זכרונות, מוסכמות חברתיות וקונספציות קיימות – אותם חווה האדם, ולכן, נדרש תיווך – שיאפשר את המעבר באופן האופטימאלי האפשרי.  
תיווך, שיסביר למטופל את מצבו הנוכחי, יעשה סדר בקיים, יחשוף אותו לעולמות חדשים שאינו מכיר, אשר מתאימים ורלוונטיים לו, וזאת – תוך כדי לימוד שפה חדשה, אותה, המבקש להירפא צריך, כדי להתקדם בעצמו בתוך התודעה המתקדמת הזו. 

הטיפול של ״ברבור אדום״, אמנם ראוי לכולם, אבל אינו מתאים לכל אדם, מכיוון שהוא דורש מחויבות והתחייבות עמוקים. בראש ובראשונה של המטופל לעצמו, לרצון שלו, לטבע שלו – ששואף באופן טבעי לריפוי, ואז, גם לבחירות שלו. 
מקורה של המחויבות הזו היא בבשלות.
לעיתים, הבשלות הזו מגיעה לאחר התפתחות אישית – מתוך החיים, מתוך ניסיון חיים והכרות ולימוד של הקיים. ולעיתים, הבשלות הזאת פשוט קיימת באדם והגיעה השעה. 
טיפול זה, דורש עבודה שלא עושה הנחות, ואינה מתפשרת. 
הוא דורש נכונות להסתכל על החיים בעיניים פקוחות, ולהתמודד עם המצב. 
זהו טיפול בו לא רק המטופלים עצמם נהנים מהתוצאות שלו, אלא סביבתם כולה – משפחתית, חברתית, תעסוקתית, כמו אדוות – בה הנקודה המרכזית (היא האדם המטופל) עוברת את הטיפול ומשפיעה בעקיפין על כל המעגלים ההיקפיים. אבל התנועה היא לא רק כלפי חוץ, זה לא נעצר שם, כי מתוך ההתפתחות הזו של המעגלים ההיקפיים, מתחיל פידבק חדש, בריא, כלפי פנים, המזין בחזרה את הנקודה המרכזית – זו שעברה את הטיפול הראשון – ומאפשר לה להמשיך ולהתפתח – ושוב, היא מזינה את החוץ וחוזר חלילה. 

זהו טיפול הנותן מענה ברמה הפיסית, הרגשית, המנטאלית, התפישתית וההתנהגותית. 
הוא משנה את נקודת המבט וההתייחסות של המטופל לדברים באופן כזה שבסופו של דבר, מגיע האדם לעצמאות מוחלטת, משוחרר מכל סוג של תלות:
תלות פיסית – בין אם בגוף ובין אם בחומר, תלות מחשבתית, תלות רגשית.
וכשהאדם משוחרר – כל הדלתות נפתחות בפניו. 

דילוג לתוכן