למרות הסימפטומים, זו אינה דלקת בדרכי השתן

אל תתביישו לשאול את הרופא או כל בעל מקצוע אחר שאלות. אף אחד לא מעוניין שתקבלו את הדברים בצורה עיוורת – הגוף הוא שלכם ואתם חייבים להבין מה קורה ועל סמך מה ניתנה ההחלטה

"הוא אמר שאם קשה לי להתאפק כשאני צריכה פיפי, אז כנראה שמדובר בדלקת בדרכי השתן ורשם לי אנטיביוטיקה. אני כבר לא יכולה לשמוע על אנטיביוטיקה, היא הפכה להיות המזון העיקרי שלי בשנה האחרונה", כך היא פתחה את שיחתנו.
ואז סיפרה שבכל פעם שנותנים לה אנטיביוטיקה, היא לוקחת אותה, ולא משנה מה הסיבה – הרופא אמר – אז צריך לקחת.
כך למעשה נוצר מצב שהיא נוטלת אנטיביוטיקה כבר שנה שלמה, עם הפסקות קטנות, וכל פעם – מסיבה אחרת.
בדיקות שתן עשו לך לפני שנתנו אנטיביוטיקה? , שאלתי.
"לא, הוא לא העלה את האפשרות, פשוט אמר שצריך לקחת אנטיביוטיקה", השיבה.

ביקשתי מהדר לבצע בדיקות שתן, ובמקביל, עשיתי לה אבחון.
כבר מהתשאול הראשוני נראה שהשיוך היה קצת חשוד – אמנם קשה לה להתאפק כשצריכה פיפי, אבל לא בכל פעם. רק כשעומדת או יושבת בתנוחה מסוימת. ולפעמים, המצב הוא הפוך, היא מרגישה שצריכה ללכת לשירותים אבל לא מצליחה. אין כל צריבה במתן שתן, אין כאבים.
אלו הם אינם סימפטומים של דלקת בדרכי השתן.

אם כך, מה הבעיה? בהמשך האבחון ניתן היה לזהות אותה. הבעיה רק מתבטאת בדרכי השתן, אבל למעשה הגורם שיוצר את הקושי – הוא הגב. חוסר איזון בגב התחתון יצר לחץ על שלפוחית השתן, כך שבתנוחה מסוימת נוצר לחץ גדול יותר של הגב על שלפוחית השתן, ואז ישנו קושי רב להתאפק, ובתנוחה אחרת הלחץ פוחת ואז לא קיימת כל בעיה.
למרות האבחון, נשלחה הדר לבצע בדיקות שתן – רק למען הסר ספק.
כמובן, שהבדיקות יצאו תקינות לגמרי.
מספר טיפולים לאיזון הגב פתרו את הבעיה, ובנוסף, ניתנו לה צמחי מרפא לתיקון הנזק שגרמו הכמויות הגדולות של האנטיביוטיקה שנטלה.

לסיכום

היא אמנם לא שאלה שאלות, אבל למזלה, נמאס לה מהאנטיביוטיקה – וזה מה שיצר אצלה את המפנה. לא מומלץ להגיע למצבים כאלו – תשתמשו בהגיון בריא וקבלו החלטה על החיים שלכם מתוך הבנה והסכמה.

שתפו אותנו ברשת