שכחתם שאני כאן

"אני לא מבינה מאיפה הוא קיבל את זה, לאף אחד במשפחה שלנו אין אלרגיה לשום דבר – לא מהצד שלי ולא מהצד של בעלי. פתאום, ביום בהיר אחד – הוא אלרגי!"

זה היה משפט הפתיחה שלה, עוד לפני שהתיישבה על הכסא, מחזיקה את הילד ביד, כמי שהביאה מואשם למשפט.
מבחינתה – זה בלתי נסבל, הויתורים האלו, שצריכה לעשות בגלל האלרגיה של הבן שלה. הוא רק בן 10 וכבר "מנהל להם את החיים". אמנם, לא הוא בעצמו, אבל בהחלט המחלות שלו.
כששאלתי עם אילו מחלות מלבד האלרגיה מתמודד הילד, החלה הרשימה.


מסתבר, שהמשפחה אוהבת טיולים ובילויים, ומאז שהילד בן יומו הוא מטייל ומבלה יחד עם ההורים, רק שההורים קצת שכחו שהוא תינוק, ונדרשת התנהלות מעט יותר רגישה ועוטפת. לכן, לאורך חייו, הילד חולה: שפעת, דלקת גרון, דלקת אוזניים, עיניים, בעיות נשימה.
"אבל אנטיביוטיקה ואקמולי עשו עבודה נהדרת, ולא נתנו למחלות להפריע לשגרת החיים שלנו, רק האלרגיה הזו לא רוצה להניח לנו לחיות", הסבירה האם.
היא הייתה בטוחה שכולם אשמים: האלרגיה של הילד – שמפריעה לשגרת החיים שלהם, הילד עצמו – על כך שאינו חזק מספיק אל מול האלרגיה, הכדורים – שאינם עושים עבודה מספיק טובה.
היא לא ראתה את החלק העיקרי בכל הנושא הזה – את החלק שלה.
הסברתי לאם, שיש בעיה עם כמויות התרופות אותן נטל הילד בתקופת חיים כל כך קצרה. בנוסף, הוא עייף מאד- הוא אינו מספיק לנוח משגרת החיים שלו, וצריך גם להספיק את שגרת החיים המשפחתית המאוד אינטנסיבית. לכך מתווסף אופי התזונה של הילד – המבוססת על אוכל תעשייתי – ואת החשיפה שלו לעשן סיגריות.
כל אלו, ממלאים את גופו של הילד ברעלים על בסיס יומי. הגוף, חזק ככל שיהיה, אינו מצליח להשתלט על המצב, במיוחד לאור העובדה שהילד חשוף למצב הזה מיום היוולדו. אז פלא שהילד סובל מאלרגיות?
למעשה, צריך להודות שבשלב זה הוא סובל רק מאלרגיות ולא מבעיות נוספות חמורות עוד יותר, כי על פי הנתונים האלו, די מפליאה העובדה שהילד עדיין שורד.
אמנם לא הייתה אפשרות לשנות את שגרת החיים של הילד, או יותר נכון לומר של המשפחה – אבל למעשה גם לא היה צורך בכך, היות שעל ידי תיקון של ההתנהגויות הנלוות, ניתן לחזק את הגוף ולהחזיר אותו לתפקוד בריא, למרות הכל.
שינוי תזונתי, ניקוי הגוף מהרעלים שהצטברו והחזרת הרכיבים החסרים בו על ידי צמחי מרפא ודיקור -עשו עבודה נהדרת.

לסיכום

אל תתפלאו מהיכן מגיעות המחלות – תבדקו כיצד יצרתם אותן.