שוב הראש

לפעמים זה נראה לנו הזוי, כמה פעמים יכול אדם להתלונן על אותו הכאב, שוב ושוב?

"הוא אומר שכואב לו הראש כל הזמן והוא תמיד עייף. או שהוא עושה את עצמו או שבאמת יש בעיה. החלטתי לתת עוד הזדמנות אחת לפני שאני מתגרשת ממנו, כי משהו פה נראה לי מאד מוזר".

כך התחיל המפגש הראשון ביני לבין זוג שהמרחק ביניהם לבין מדרגות הרבנות היה תלוי באימות מצבו של רון.
התלונות היו שרון מתלונן באופן קבוע על כאבי ראש ועייפות שהולכים ומחמירים.
בכל הזדמנות שיש לו, הוא ישן. בשביל בחור בתחילת שנות ה-30 לחייו, המצב לא הגיוני. "אם ככה התחלנו, מה יהיה כשיהיו לנו ילדים?" אומרת אישתו. "אני צריכה עזרה עם הילדים, ולא לגדל עוד אחד, בן 30".

הוא ישב אצלי בקליניקה ומדי פעם פשוט נרדם. בחור חיוור לחלוטין, מסתובב עם טישו צמוד ליד, עיניים אדומות ועייפות. הנשימות שלו נשמעות כמו נחירות, ומסתבר שבלילה הוא נוחר בצורה בלתי נסבלת.

כשהתחיל לדבר, היה קשה מאד להבין מה הוא אומר. קול עמוק מאוד, והאותיות מהולות בהגייה שלהן.
הוא היה מבולבל מאוד, שכח דברים, חזר על מילים שוב ושוב, סיפר את אותן הבדיחות שוב ושוב והצחיק את עצמו. כאילו חי בבועה משל עצמו, לוט בערפל שקיים רק אצלו, קצת לא מחובר באמת למה שקורה מסביבו.

לא ממש הבין על מה אישתו כועסת וניסה להצחיק אותה כל הזמן, והיא, ממש לא צחקה. הייתה די מיואשת, כואבת מצד אחד על המצב, ומצד שני, לא ראתה דרך חוץ מלפרק את הזוגיות ולהתחיל חיים חדשים.
ההרגשה הכללית בזמן האבחון הייתה כסוג של בזבוז זמן, שהרי היא כבר החליטה, והוא לא ממש מבין. ובכל זאת, הם הגיעו, אז עושים את הכי טוב שאפשר. ובמהלך האבחון, התחילה להתבהר התמונה, והגורם לבעיה התגלה.

זה לא סתם נראה כאילו הוא לוט בערפל. המסכן הזה סובל מסינוסיטיס ופוליפים מוגדלים באזור האף, ומליחה ונזלת כרונית. למי שמביט מהצד זה נראה כדבר של מה בכך. קצת נזלת, אז מנגבים את האף מדי פעם וזהו. אבל זה ממש לא כך, זו לא קצת נזלת, כל החלק הקדמי של הראש מלא בנוזלים. העיניים, האוזניים, האף, קנה הנשימה, זה מרגיש כמו לצלול במים – מנותקים לגמרי מהסביבה. הראייה מוגבלת, לא שומעים כמו שצריך, אי אפשר לנשום, וכשאי אפשר לנשום, רמת החמצן שנכנסת לגוף מוגבלת – כמובן שתיווצר עייפות כרונית. וכשהאף מלא בנוזלים, מובן שיהיו כאבי ראש תמידיים.

הכנתי לרון הכוונה תזונתית שתסייע לגוף שלו להפסיק וליצר את הליחה ותנקה את הדלקת בסינוסים.
במקביל, קיבל טיפול משולב בצמחי מרפא, ובדיקור.

היום, לאחר תקופת טיפול, הוא מרוכז, חד וברור. את החיוורון החליפו פנים בריאות וקורנות, את העייפות החליפה חיוניות. כאבי ראש כבר לא חלק משגרת חייו, ובני הזוג רכשו דירה ומתכננים להרחיב את המשפחה.

לסיכום

גם כשנראה שאין יותר מה לעשות – תמיד כדאי לבדוק האם קיימת זווית מסוימת שדרכה לא הסתכלתם.  הפתרון נמצא שם, איפה שהוא, מחכה לכם שתגלו אותו ותעשו בו שימוש.