איך מטפלים בכאב ראש פתאומי או צרבת? ומה אתם עושים כשמתחשק לכם לטהר את הבית? עצות שימושיות לחיים טובים יותר דרך הטבע

נסו את זה בבית

צרבת Heartburn

צרבת היא תחושת כאב וצריבה בוושט ובבית החזה, הנובעת מעליית חומצה מהקיבה לכיוון הגרון. הכאבים מתחזקים בכפיפה קדימה ובשכיבה.

     צרבת כרונית דורשת אבחון וטיפול מקיף. אולם כעזרה ראשונה ניתן לטפל בה במספר דרכים:

  • אכילת מלפפון חי או עלים ירוקים – מווסתים את רמת החומציות.
  • ג'ינג'ר, או בשמו הישראלי זנגביל, סופג את עודפי חומצת הקיבה.
  • תה נענע עם לימון – לא לחינם הכינו הסבתות כוס תה עם נענע בסיום הארוחה, הלימון סותר חומציות והנענע מווסתת את רמת החומציות וממריצה את המרה (המרצה של כיס המרה מזרזת תהליכי עיכול).
  • שקדים טריים – השקד מנקה רעלים מהקיבה ומווסת חומציות. חשוב לאכול את השקד עם הקליפה החומה הדקה הצמודה אליו.
  • יוגורט – מצנן ומווסת את רמת החומציות בקיבה.
הדכדוך שלפני הקיץ

כאן ובאתר תוכלו לגלות שלא מעט ירקות ופירות, מסייעים לא רק לבריאותנו הפיזית אלא גם למצבנו הרגשי. שני פירות, וזה לא מקרי שהם מגיעים אלינו בעונת החורף, הם תות השדה והאשכולית.

  • למרות טעמה המר האשכולית זורעת שמחה מתמחה בטיפול במצבים רגשיים. היא מרוממת את הנפש ומשמחת, ומצוינת לטיפול בדיכאון ותשישות נפשית. היא אף מגיעה לרבדים עמוקים הרבה יותר, ולרגשות כמו טינה, קינאה וכעס, ואף עוזרת להתגבר על פחד קהל. הטיפול הרגשי של האשכולית מתבטא גם במונחים פיזיים: על ידי כך שהאשכולית מנקה שומנים שהצטברו על העורקים היא למעשה מאפשרת זרימה תקינה של דם ללב – היא פותחת את הלב – מושב השמחה וכך למעשה, מאפשרת דרך הצד הפיזי של הגוף לטפל בצד הרגשי, דרך הסרת המחסומים מהלב, מסירה את המחסומים המונעים את השמחה.
  • תות השדה מחזק את מערכת העצבים ומסייע להימנע ממצבים של דיכאון, ואף מטפל בחוסר התיאבון המלווה לתופעה זו. הפרי מכיל מגנזיום – מינרל התורם אף הוא בין היתר לשמחת הנפש.

תאמו פגישת אבחון

ליעוץ ומידע נוסף התקשרו ל 03-683-9277 או מלאו את הטופס.