ניסיתם פעם לפתור כאבי גב עם סירופ נגד שיעול?

במשך 12 שנים סבלה לנה מכאבים בלתי פוסקים בראשה. "ערפול, סחרחורות, בחילות, הרגשת נפיחות בראש ובעיניים וכאב עמום. אני לא יכולה להתרכז בכלום, רק רוצה שהכאב ייפסק, אפילו לכמה רגעים, שתהיה לי מנוחה ממנו", כך תיארה את מצבה – שעם השנים הלך והחמיר – כשהגיעה לראשונה לאבחון

"בעבר, כדור ראש היה פותר באופן זמני את הבעיה, ויכולתי להמשיך בשגרת החיים שלי בין כדור לכדור", היא המשיכה לתאר. "היום המצב חמור כל כך, ששום דבר כבר לא עוזר".
בבדיקות השונות שערכה כדי לאתר את מקור הבעיה, עלו לא מעט אפשרויות: תפקוד לקוי של בלוטת התריס, תנודות בלחץ הדם ועוד. אבל כל הטיפולים שניתנו לה לא הצליחו לפתור את הבעיה, והמצב הלך והחמיר. גם המסקנה שמדובר בדיכאון תנודתי המוגדר כ"מאניה-דיפרסיה", לא סייעה בפתרון הבעיה.

לנה נטלה כדורים נוגדי דיכאון, התבקשה להיפגש עם פסיכיאטר, והמשיכה לסבול מכאבים, שאליהם התווספה תחושת תסכול וחוסר אונים: "אני לא מרגישה שאני בדיכאון", היא אמרה. "נכון, אין לי חשק לעשות שום דבר ולא רוצה לראות אף אחד, אבל איך אפשר לרצות לעשות משהו בהרגשה נוראית שכזו? ברגעים המעטים בהם אני מרגישה טוב, אני רוצה לכבוש את העולם, האם זהו דיכאון?"

די היה בלהביט בלנה, על מנת להבין שמדובר בבעיה פיזית לחלוטין, ללא כל קשר למצב רגשי-נפשי.
נכון, לחץ הדם שלה התנדנד, פעם בערכים גבוהים ופעם בערכים נמוכים, ובלוטת התריס הראתה באחת הבדיקות פעילות יתר ובפעם אחרת תת פעילות. אלא שאף אחד מהטיפולים שניתנו בעקבות המקורות הללו, לא שיפר את מצבה, אם כך, מהו הפתרון?

המקור הוא הפתרון

הפתרון הוא לנסות להבין את המסרים שהגוף מנסה להעביר ולא למהר ולהצמיד לסימפטומים ותוויות עם שם של מחלה או תופעה מוכרת.
במקרה של לנה בלוטת התריס היתה תקינה לחלוטין, וכך גם לחץ הדם. התנודות בערכים, נבעו מהלחץ של החוליות על העצב, שמעצבב את בלוטת התריס ועל העורקים שמזרימים את הדם. לכן, בכל פעם שהחוליה לחצה על העצב או על העורק – השתנו הערכים.
כאבי הראש, הבחילות ושאר התופעות, נבעו מאותה הסיבה בדיוק.
הטיפול בלנה התמקד באיזון החוליות, שיקום וחיזוק השרירים, וניקיון הגוף מהרעלים שהצטברו בעקבות המצב ובעקבות הכדורים אותם נטלה.

לסיכום

אם נשתמש בסירופ לשיעול בכדי לטפל בכאבי גב – יש סיכוי שהמטופל לא ישתעל.  את הבעיה האמיתית צריך לאבחן באופן ממוקד.