"העולם הוא מקום מסוכן לחיות בו, לא בגלל האנשים שעושים רע, אלא בגלל אלו שלא עושים דבר בעניין" (אלברט איינשטיין)

אודות הפרוייקט

הדבורים מספקות לנו דבש, פרופוליס, פולן ועוד ועוד. הן משאב חשוב וחיוני מאוד לטבע ולאדם. הן מקיימות יחסי גומלין נדירים עם הפרחים והצומח, ולאבקה שהן מפזרות יש ערך רב לחקלאות – לאוכל שבסופו של דבר מגיע אלינו. הן לא רק הדבש, הן גם אחריות על כ-80 אחוזים מהגידולים החקלאיים בעולם ובנוסף מספקות חומרי גלם לתרופות רבות.

אפשר לומר ובוודאות שאלמלא הדבורים עתיד האנושות נמצא בסכנה.

בשנים האחרונות נמצאות הדבורים בסכנת הכחדה. בעולם מדווחים בדאגה על כך ששליש מאוכלוסיית הדבורים נעלם. הסיבות לכך אינן לחלוטין ברורות, אבל יחד עם זאת ניתן לגמרי בקלות לשער מה הן: התעשייה, הזיהום, הנדל"ן. אלא שעל אף שהאדם המודרני מסוגל, ומדי יום, להציג אתרים חדשים, הוא אינו מסוגל לבצע את מלאכת האבקה שאותן מבצעות הדבורים.
כן, אנחנו יכולים להגיע לירח ובחזרה, אבל איך מאביקים פרח? איך גורמים לחקלאות להמשיך ולייצר מזון?

סוגיית הדבורים, שעליה הזהיר אלברט אינשטיין לפני יותר מחצי מאה, מטרידה רבים. בערים הגדולות בעולם, בהן ניו יורק, לונדון ופריז, נדרשים לסוגיה, ומנסים לגדל דבורים שיוכלו לסייע בהמשך קיומה של האוכלוסייה. זאת, בראייה אחראית שמדובר במשימה לאומית, לא פחות, שהכרחית לצורך קיום האנושות.

העולם כולו חושש ומנסה למצוא פתרון לבעיה. גם כאן, בישראל, בברבור אדום אנו פועלים על מנת למצוא את הגורם של היכחדות הדבורים. במסגרת פעילות ברבור אדום אנו מסייעים לדגים, לכלבים ומיני בעלי חיים שבעליהם מבקשים את עזרתנו. כך אנו מנסים לסייע גם לדבורים, באמצעות כוורות ומחקר מעמיק של הנושא.

כאן, באמצעות הבלוג, נשתף אתכם במסע המורכב אל תוך עולמם של הדבורים, ובמחקר שנערך ממש בימים אלו על מנת לסייע לדבורים להמשיך ולספק לנו חיים.

“If the bee disappeared off the surface of the globe, then man would have only four years of life left. No more bees, no more pollination, no more plants, no more animals, no more man", Albert Einstein

מהכוורת לצנצנת

הדרך לרמת הגולן הייתה יפייפיה, "הכל כבר מתחיל להצהיב" הוא אומר לי, "האסטרולוגיה הסינית היא לפי חיות, יש להם את שנת הקוף, ושנת הדרקון וכל מיני. אני קורא לשנה הנוכחית שנת העכנאי. רמת הגולן היתה מלאה בפרחים השנה, בכמויות שלא ידעה האדמה הזו כבר הרבה זמן, והפרח שכיכב, היה העכנאי. את מכירה את העכנאי? ואת תנורו של עכנאי, את מכירה?"

מצחיק, חשבתי. תנורו של עכנאי היא מחלוקת הלכתית בדיני טומאה וטהרה, והנה אנחנו פה, בממלכת הדבורים, כשהדבורה נחשבת לחרק טמא ביהדות.
ועל פי היהדות – בעל חיים שאינו כשר – כל תוצריו אינם כשרים למאכל. אך הדבורה יוצאת מן הכלל, הדבש שלה – כשר למאכל.

הדבש שלה הוא הדבר הטהור ביותר שיש, ולו רק בזכות הדרך שבה נעשה – במסירות, בשיתוף פעולה והתחשבות מופלאה בין הדבורים, בעבודה קשה ואינטנסיבית, שנעשית בחכמה ובדיוק מופלא. כל אלו הופכים אותו לטהור בצבעו, בטעמו ובתכונותיו הרפואיות.

את בנץ הנמן, הכרתי בחורף האחרון. דבוראי בלב ובנשמה, שעוסק כבר מעל ל – 50 שנה בענף הדבורים.

על המפגש איתו, אספר בזמן אחר. היום, זהו יום מיוחד –

יום רדיית הדבש

הגעתי בבוקר למכוורת, והאוויר כולו בניחוח מתוק, כמו הוציאו הרגע עוגת דבש מהתנור. ובנץ, מוזג דבש לתוך צנצנות.

"את רואה?", הוא מסביר לי, "המשקל מראה לי גם את משקל הדבש, וגם את הטמפרטורה שלו." "הדבש הזה יקרש מהר. זהו דבש אביבי – הוא עדין יותר בטעם, ומהירות הקרישה שלו גבוהה יותר משל הדבש הקייצי".

אבל זהו כבר התוצר המוגמר, מימינו של בנץ – מתקיים שלב אחד אחורה – ארגזים מלאים בחלות דבש, וכל חלה עוברת תהליך של פתיחת החתימה של התאים המלאים בדבש. במכשיר חם, מסירים את הדונג החותם את התאים וחושפים את הדבש שנאגר בתוכו.

זה נראה כמו קיר שלם, בו הניחו הדבורים צנצנות מלאות בדבש אחת על גבי השנייה לכל גובהו, ועכשיו, פותחים את כל הצנצנות בו זמנית.מהר מאד מתחיל לטפטף דבש מהתאים החשופים, ומתקבלת הרגשה של שפע ונדיבות מיוחדת של הטבע.

מעניין לראות כיצד תהליך הרדייה נעשה בדיוק על פי אותה מידת המוסר, בה מיוצר הדבש על ידי הדבורים – בהערכה ובהתחשבות הדדית מופלאה.

שום דבר לא הולך לטמיון. את הדבש שרודים, מסננים, ומכניסים לתוך צנצנות בלי לבזבז אפילו טיפה אחת.

את השעווה שמסירים מהתאים – ממיסים, ומשתמשים בה לצרכי ריפוי. הדבש שנותר – בין שעוות הדבורים לבין הרדייה – מוחזר לדבורים והן משתמשות בו.

לאחר הסרת השעווה מחלות הדבש, מכניסים את החלות לתוך מתקן, ובמהירות הסיבוב – (כוח צינטרפוגלי) – ניתק הדבש מהחלות וניגר דרך מסננת אל תוך דודי הדבש, מוכן למזיגה.

גלרייה

וידאו

תאמו פגישת אבחון

ליעוץ ומידע נוסף התקשרו ל- 03-6839277 או מלאו את הטופס.